آرن کریپتو – ارز دیجیتال و رمز ارز – اخبار، بررسی، تحلیل و آموزش ارز های دیجیتال و رمز ارز

بررسی همه چیز در مورد وب مانی

آخرین مطالب

به دلیل پیشرفت در حوزه ی علم و فناوری و تکنولوژی، امروزه اکثر خریدها از طریق اینترنت انجام می شود. برای همین علت در صورتی که یک کسب و کار اینترنتی را مدیریت می کنید و یا دوست دارید از اینترنت کسب درآمد داشته باشید، باید به روش های پرداخت اینترنتی و درگاه های پرداختی آنلاین ، آشنایی کامل داشته باشید. یکی از سرویس های پرداخت آنلاین معتبر و کارآمد، سرویس پرداخت وب مانی است که در ادامه قصد داریم به بررسی و همه چیز در مورد وب مانی  و روش کار با آن به صورت کامل بپردازیم.  وب مانی یک سیستم پرداخت آنلاین معتبر است که با استفاده از آن تمامی خرید و فروش های اینترنتی را می توان انجام داد. این سیستم پرداخت آنلاین معتبر دارای  کیف پول های منحصر به فردی می باشد که مطابق با انواع داد و ستدهایی که با آن انجام می شود، دسته بندی می شوند.

در سال 1998 میلادی وب مانی برای اولین بار در مسکو پایه گذاری شد و برای همین خاطر متعلق به یک شرکت روسی می باشد. در حال حاضر این سیستم پرداختی آنلاین دارای بیش از 35 میلیون نفر، کاربر است که از اقصی نقاط جهان می باشند. در خود کشور ایران نیز این سیستم پرداختی معتبر می باشد و اکثر شرکت ها و فروشگاه های زنجیره ای از آن برای خرید و فروش انلاین و اینترنتی خود استفاده می کنند. سیستم پرداخت وب مانی در واقع یک روش و واسطه ای برای خرید و فروش آنلاین و اینترنتی در کل جهان است که بدون نیاز به باز کردن حساب های گوناگون در بانک های کشورهای متفاوت می توان با استفاده از آن اقدام به خرید از فروشگاه های اینترنتی زیادی نمود.

بررسی همه چیز در مورد وب مانی

وب مانی یعنی چی ؟

در همین راستا ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی باشد که وب مانی، یک واحد پولی به حساب نمی آید و تنها روشی است که از آن برای خرید و فروش در اینترنتی استفاده می شود. با یک مثال به صورت ساده تر این موضوع را برای شما روشن تر می کنیم: اگر فردی ساکن ایران باشد و قصد خرید یک کالا و محصولی را از کشورهای اروپایی داشته باشد، بایستی پول خود را به وسیله ی کارت بانک های معتبر اروپایی پرداخت کند.

ولی خوب شاید در کشورهای اروپایی حساب بانکی نداشته باشد و خرید خود را نهایی کند.  ولی با استفاده از سیستم پرداخت آنلاین وب مانی به راحتی و بدون داشتن حساب و کارت اعتباری از کشور مورد نظر می توانید اقدام به خرید کالای خود نمایید. ولی باید دقت کنید که فروشگاه مورد نظری که قصد خرید از آن را دارید را این سیستم پرداخت آنلاین پشتیبانی کند.

آموزش کار با وب مانی

کار با وب مانی در ابتدا مستلزم افتتاح یک حساب می باشد. برای این که یک حساب وب مانی افتتاح کنید، باید برخی فرم های کاغذی را پر کرده که این کار نیازی به مراجعه ی حضوری به بانک ها نداشته و به وسیله ی اینترنت می توان می توان اقدام به انجام آن نمود. فرایند ابتدایی برای کار با سیستم پرداخت آنلاین بسیار راحت می باشد و تنها در عرض چند دقیقه قابل انجام می باشد. بعد از اتمام مرحله ی اول و افتتاح حساب، باید نوع کیف پول خود را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی انواع کیف پول های وب مانی خواهیم پرداخت. بعد از انتخاب نوع کیف پول و تکمیل اطلاعات حساب، یک کد هش شده، تحت عنوان آدرس کیف پول به شما ارائه داده می شود. همین کد هش شده در واقع کیف پول شما به حساب می آید که هر فردی قصد واریز پول را برای شما داشته باشد می توانند با استفاده از آدرس آن پول واریز کنند ولی تنها خود شما قادر به برداشت از آن هستید. همین امر موجب می شود که کیف پول شما از ایمنی بالایی برخوردار شود.

بایستی برای انجام اولین تراکنش خود در ابتدا، کیف پول وب مانی خود را شارژ کنید. شارژ کردن این کیف پول به معنای این است که به آن مقداری پول واریز کنید. برای این کار می توانید از صرافی های آنلاین اقدام نمایید. البته می توانید به صورت حضوری نیز به این صرافی ها رفته و به راحتی پول خود را از حساب های کارت بانکی به صورت ریال برداشت کنید و با توجه به قیمت روز دلار و یا یورو می توانید به صورت مستقیم حساب کیف پول خود را شارژ نمایید. بعد از این که کیف پول خود را شارژ کردید، به راحتی می توانید به فروشگاه هایی که از این سیستم پشتیبانی می کنند مراجعه کنید سپس اقدام به خرید محصول و کالای مورد نظرتان نمایید. برای خرید تنها کافی است در بخش مربوطه، آدرس کیف پول را وارد کنید و بعد رمز حساب کاربری را به سامانه اعلام کنید تا امکان برداشت مبلغ مورد نظر را به شما بدهد.

وب مانی

بررسی انواع کیف پول وب مانی

همان طور که قبلا نیز به این موضوع اشاره کردیم، برای کار با کیف پول وب مانی بایستی در زمان افتتاح حساب، نوع کیف پول را انتخاب نمایید، هر کیف پول برای یک نوع واحد پولی می باشد و تنها با آن می توان از فروشگاه های موجود در این سیستم پرداختی خرید کرد. به بیانی دیگر، در صورتی که کیف پول شما دلار را پشتیبانی می کند، دیگر شما نمی توانید از فروشگاهی که از واحد پولی یورو پشتیبانی می کند خرید کنید. البته یک سیستمی نیز در کیف پول وب مانی تعبیه شده است که با استفاده از آن می توانید این مشکل را رفع کنید و تبدیل واحد نمایید. برای این کار بایستی یک حساب کاربری با واحد پولی که قصد خرید آن را دارید ، ایجاد کنید و بعد واحد پولی خود را به کیف پول جدید ارسال کنید. انواع کیف پول وب مانی به صورت زیر می باشد:

 • Z-PURSE: واحد پولی دلار ( WMZ )
 • E-PURSE: واحد پولی یورو ( WME )
 • R-PURSE: واحد پولی روبل روسیه ( WMR )
 • U-PURSE : واحد پولی گریونا اکراین ( WMU)
 • B-PURSE: واحد پولی روبل بلاروس ( WMB )
 • G-PURSE: حساب با موجودی طلا ( WMG )
 • X-PURSE: واحد پولی بیت کوین ( WMX)
 • H-PURSE: واحد پولی بیت کوین کش ( WMH )
 • L-PURSE: واحد پولی لایت کوین ( WML )
 • V-PURSE: واحد پولی دانگ ویتنام ( WMV)

با ساخت هر کدام از کیف پول های ذکر شده در بالا، یک آدرس مخصوص در حساب وب مانی شما ارسال می شود که می توانید برای دریافت وجه به فرستنده ارسال کنید. فقط نهایت دقت را در مورد این موضوع داشته باشید که در زمان خرید وب مانی یا پرداخت با آن، نوع کیف پول بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال، در صورتی که شما قصد خرید 10 دلار وب مانی را دارید، بایستی آدرس کیف پول  WMZ را به صرافی ارسال کند. همه می توانند از کیف پول وب مانی استفاده نمایند ولی بایستی برای ایجاد و افتتاح برخی از کیف پول ها سرای مخصوصی داشته باشند. مثل این موضوع که برای افتتاح حساب کیف پول یورو باید ساکن منطقه ی یورو باشید.

بررسی کارمزدهای کیف پول وب مانی

سیستم وب مانی برای ارائه ی خدماتی که می دهد در ازای هر تراکنشی که انجام می دهد هشت دهم درصد از مبلغ پرداختی را تحت عنوان کارمزد کم می کند. ولی این کارمزد ها دارای سقف مشخصی می باشد به این صورت که بیشتر از 50 دلار حساب نمی شود.سقف کارمزد یورو در حال حاضر پنجاه می باشد ولی سقف کارمزد بیت کوین پنج صدم درصد در نظر گرفته می شود. ولی خوب برخی شرایطی نیز وجود دارد که کارمزدهای وب مانی صفر حساب می شود. این شرایط به صورت زیر هستند:

 • بین کیف پول های یک نوع که WM-identifier آن ها یکسان باشد.
 • بین کیف پول های یکسان که وب مانی پاسپورت آن ها برابر باشد و این شرایط برای کاربرانی که وب مانی پاسپورت بالاتر از سطح Intial داشته باشند صدق می کند.
 • برای پرداخت های وب مانی دانگ ویتنام که تعداد واحد آن ها از 500 کمتر باشد.

بررسی انواع سطح حساب های کاربری در کیف پول وب مانی به چه صورت است ؟

در سیستم پرداخت آنلاین برای کاربران سطح های حسابی متعددی وجود دارد ولی به صورت کلی برای انجام معامله ها و داد و ستد های محصولات سه نوع سطح کاربری یا به بیان دیگر پاسپورت تعریف شده است که به شرح زیر هستند:

 • مستعار: در سیستم پرداخت آنلاین یکی از پایین ترین سطح حساب کاربر همین سطح مستعار می باشد. زمانی که برای اولین بار اقدام به افتتاح حساب برای خود می کنید، برای شما حساب مستعار صادر می شود. این حساب دارای محدودیت های متعدد و زیادی می باشد. به این صورت که با آن می توانید تنها روزانه صد دلار تراکنش انجام دهید و بیشتر از 300 دلار نیز نمی توانید در کیف پول خود داشته باشید.
 • قراردادی یا فرمال: با ثبت اطلاعات هویتی و ارسال یک اسکن از پاسپورت و یا کارت ملی خود می توانید حساب قراردادی دریافت کنید. با دارا بودن به حساب قراردادی یا فرمال در طول روزانه نمی توانید بیشتر از سه هزار دلار تراکنش انجام دهید و در کیف پول خود بیشتر از ده هزار دلار نمی توانید پول نگهداری کنید. بعد از این که اطلاعات هویتی را تکمیل کردید و تصویر مدارک را ارسال کردید، معمولا دو روز زمان می برد که حساب کاربری ارتقا یابد. برای کاربران ایرانی تکمیل اطلاعات هویتی را می توان فقط با کارت ملی نیز انجام داد و حساب کاربری را ارتقا داد. در صورت نداشتن پاسپورت می توانید با اسکن کارت ملی اقدام به احراز هویت در سیستم پرداخت آنلاین نمود که در این حالت، سطح وب مانی شما پاسپورت می شود.

حساب شخصی: یکی از اصلی ترین حساب ها برای نقل و انتقالات در سیستم پرداخت آنلاین، حساب شخصی می باشد. با دریافت این سطح دیگر هیچ گونه محدودیتی برای انجام تراکنش ها و یا سقف دریافتی نخواهید داشت. این سطح بیشتر برای کسب و کارها توضیح می شود.  البته ذکر این موضوع در همین راستا از قاعده مستثنی نمی باشد که برای افتتاح حساب در این سطح باید هزینه ای در حدود پنجاه دلار را پرداخت نمایید. بعد از پرداخت این هزینه، باید با داشتن اصل مدارک شناسایی مانند پاسپورت و کارت ملی به یکی از نمایندگی های رسمی به صورت حضوری مراجعه نمایید

وب مانی

آموزش ساخت حساب وب مانی

برای ایجاد حساب کاربری در سیستم پرداخت آنلاین می توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام داده و کمتر از ده دقیقه اقدام به افتتاح حساب نمایید:

 • در ابتد بایستی وارد وب سایت com شده و بر روی دکمه ی ساین آپ کلیک نمایید.
 • بعد در صفحه ای که می آید، شماره تلفن خود را وارد کنید. دقت داشته باشید که شماره تلفنی که وارد می کنید معتبر باشد، چرا که کد تایید به آن ارسال خواهد شد. و گزینه ی دیگری که در این مرحله بسیار حساس است، وارد کردن شماره تلفن با فرمت صحیح می باشد یعنی بدون صفر وارد باید شماره تلفن را وارد کنید.
 • بعد از وارد کردن کد تایید پیامکی و تایید شدن آن از شما یک گذرواژه ی ایمن خواسته می شود. بعد از این که رمز عبور را وارد کردید، تیک پذیرش قوانین را بزنید بعد بر روی دکمه ی continue کلیک نمایید.
 • حالا حساب کاربری شما ایجاد شده است. می توانید اقدام به ساختن اولین کیف پول خود در وب مانی شود. در این مرحله توصیه می شود که ابتدا کیف پول دلاری را ایجاد کنید. برای انجام این کار در پنل اصلی حساب کاربری خود بر روی گزینه ی ADD کلیک کنید
 • البته در این مرحله همان گونه که قبلا نیز به این موضوع اشاره شد، شما می توانید علاوه بر کیف پول دلاری، کیف پول های دیگری را نیز در این سیستم ایجاد نمایید.
 • در مرحله ی آخر بعد از ایجاد کیف پول می توانید با کلیک کردن بر روی آن، شماره ی حساب کیف پول خود را ببینید و از آن کپی بردارید. این شماره حساب برای فردی که قصد دارد برای شما مبلغی را واریز کند، باید ارسال کنید.
این پیام خطا فقط برای مدیران وردپرس قابل مشاهده است
There has been a problem with your Instagram Feed.
نام صرافی لینک ثبت نام با تخفیف

 

 

کوینکس

 

 

بای بیت

 

 

کوکوین

 

 

اوککس

 

 

کوین لوکالی

نام صرافی لینک ثبت نام

کوینکس

بای بیت

کوکوین

اوککس

کوین لوکالی

لازم به ذکر است که برای جلوگیری از مسدودی حساب، بهتر است از IP های خارج از ایران هنگام استفاده از صرافی ها استفاده نمایید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments